Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization) , sektörde yaygınlaşan adıyla seo hizmeti, web sitenizin bilinen arama motorları ile uyumlu hale getirilmesi ve uyum çalışmaları sonucunda, işiniz ile ilgili kelimelerde, örnek google aramalarında, 1.sayfada web sitenizin listelenmesidir.

Genel SEO Çalışması veya Kurumsal SEO Hizmeti ihtiyacınız olabilir. SEO Hizmeti aldığınızda yada seo çalışması yaptırdığınızda, seo uzmanları web sitenizi analiz eder ve öncelikle siteniz ile ilgili yazılımsal, yapısal sorunlar var ise, bu sorunları düzeltmeye çalışır. Web sitenizin başlığı, site ve ürün ve hizmet açıklamaları, anahtar kelimeler, H1,H2 gibi başlık etiketleri, kullandığınız resimler ve bunların etiketleri, site url şekilleri, anahtar kelime yoğunluğu, sitenizin kullanıcı deneyimi verileri, sitenize verilen dış bağlantılar, iç bağlantı yapınız vs. birçok kriter seo açısından değerlendirilir ve tespit edilen hususlar kapsamında, gerekli düzenlemeler yapılır.

Sitenizin özgün içeriğe sahip olması aynı şekilde önemlidir. Site içeriğiniz büyük bir oranlar benzer içeriğe sahip ise, bu seo açısından olumsuz neticeler doğurabilir ve daha arka sayfalarda yer almanıza neden olabilir. Sitenizin içeriğiniz analiz eden birçok 3.parti yazılım bulunmakla birlikte, zaten sizde az çok sitenizin içeriği ne kadar orjinal bunu tahmin edebilirsiniz.

SEO Firmaları, sitenize özgün içerik oluşturması anlamında seo uyumlu yazılar, blog sayfaları oluşturabilir veya siz ürün ve hizmetleriniz ile ilgili özgün içerikli blog yazılarını web sayfanızda yayınlayabilirsiniz. Tabiki blog yazıları kullanıcı deneyimi kazandırmalı, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili olmalı ve belli konularda ziyaretçinizi bilgilendirmelidir.

Ürün ve Hizmetleriniz ile ilgili farklı sitelerden yayınlanmış yazılar, hem ürün ve hizmetlerinizin tanıtımı anlamında size destek olur hemde referans link çalışması kapsamında değerlendirildiği için, web sitenizin alan adı saygınlık değerini, eğer belli bir ürün ile ilgili bir çalışma yapılmış ise, ilgili ürünün sayfa saygınlık değerini arttırır, alan adı saygınlık değeri veya sayfa saygınlık değeriniz arttıkça, ilgili kelimelerde 1.sayfaya gelme olasılığınız artmaya başlar.

Web sitenize ait verileri seo uzmanları aynı şekilde, google analytics ve webmaster tools araçları ile analiz ederler, google tarafından farklı konularda bu panellere uyarılar düşmektedir, sitenizin google botları tarafından taranması aşamasında oluşan sorunlar, sitenizin mobil uyumlu olup olmadığı, sitenizin güvenlik ihlali nedeniyle uyarı alması, tam spam cezası alması yada kalitesiz içerik uyarısı veya cezası alması vb. tüm uyarılar, webmaster tools panelinize mesaj olarak gelir, bu mesajlar değerlendirilerek varsa, yapısal, yazılımsal veya diğer konulardaki sorunlar analiz edilir ve gerekli düzenlemeler yapılır. SEO Uzmanları teknik birçok konuyu sizin adınıza analiz eder ve sorunun çözümü konusunda sizi yönlendirir.

Google Algoritması zaman içinde birçok kez değişiklik göstermiştir ve zaman içinde aynı şekilde değişecektir. SEO Firmaları ve SEO Uzmanları bu algoritma değişikliklerini sizin adınıza takip eder ve değişen kurallara göre, gerekirse web sitenizi yeniden programlar ve gerekli değişiklikler konusunda sizi bilgilendirir. SEO uzun vadeli bir yatırımdır ve internet ortamında iş potansiyeli olan veya iş yapan tüm işletmeler için gereklidir. Google Ücretli Reklam modeli ile, reklamlarınız onaylandığı takdirde, tabiki 1.sayfada yer alabilirsiniz. Reklam bütçeniz yeterli değilse yada taşıma suyla değirmen dönmez diyenlerdensiniz, web sitenizi seo uyumlu hale getirmenizi ve seo hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

SEO Çalışması Fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz, SEO Paketleri linkimizi ziyaret edebilirsiniz.