Forces Makina

2010 yılının çeyreğinde kurulan Force Makina, Yük Asansörü , Araç Asansörü , Makaslı Platform alanında bir çok kurumsal firmaya hizmet vermektedir. Tamamen müşterilerimizin istekleri doğrultusunda üretim yapmaktayız.

Forces Makina bir Araştırma ve Geliştirme şirketidir. Ar-Ge Çalışmaları TÜBİTAK, KOSGEB, Marmara Üniversitesi ve Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün destekleri ile yürütülmektedir. 20 yıllık iş tecrübesine sahip bir firmadır.

Yük Asansörü

Forces Makina, yük asansörü, makaslı lift, araç asansörü konusunda ihtisaslaşmıştır. İmalatını gerçekleştirdiğimiz tüm yük asansörleri ve hidrolik yük platformları tüm gerekli testlerden geçecek şekilde imal edilmektedir. 2010 yılından beri yük asansörü imalatı yapıyoruz. Bugüne kadar yüzlerce yük asansörünün imalatını ve kurulumunu gerçekleştirdik. Firmanızın ihtiyaçları doğrultusuda özel ölçülerde yük asansörü imalatı gerçekleştirebiliriz. Yük Asansörü fiyatları ve genel özellikleri hakkında detaylı bilgi almak için her zaman bizi arayabilirsiniz.

Kargo asansörü veya yük asansörü olarak da bilinen yük asansörleri, fabrika, depo, mağaza gibi katlar arasında mal ve yük taşımak için kullanılır. Kuyu tipi ve seyir mesafesi gibi kriterlere göre hidrolik veya elektrik motorlu olarak üretilebilirler. Kullanım amacı ağır yük ve eşya taşımak olduğu için kabin, kapı, makine-motor ve hidrolik ünite gibi aksamlar yük taşımaya ve ağır şartlarda çalışmaya uygun olarak tasarlanmalı ve projelendirilmelidir. Bina tipi, kullanım amacı, bina trafik hesabı gibi teknik incelemeler sonucunda yapılacak projeye göre 630 kg ile 22.000 kg arasında yük taşıma kapasitesine, 0,25 m/s ile 0,25 m/s ila 2,0 m/s arasında seyir hızına sahip olabilir.

Fabrikalarda, depolarda veya otoparklarda kullanılmak üzere kurulumunu gerçekleştirdiğimiz asansörlerimizin tamamı zorlu çevre koşullarında başarı ile çalışmaktadır. Yük asansörleri genellikle ticari bir amaca hizmet eden binalarda kullanılmaktadır. Fabrika, depo ve mağazalar başta olmak üzere farklı iş modelleri için büyük kolaylık sağlayan yük asansörleri için farklı seçenekler bulmak mümkündür. Bu seçenekler genellikle taşınacak yükün özelliklerine göre belirlenir ve doğru seçimi yapabilmek için insanların yük asansörü satın almadan önce neye ihtiyacı olduğunu tam olarak belirlemesi gerekir.

Yük asansörü söz konusu olduğunda en önemli noktalardan biri asansörün uygun genişlik ve yükseklikte olması, ayrıca yükleme ve boşaltma sırasında kolaylık sağlamasıdır. Bu, asansörün dayanıklılığının ve tasarımının yükünüze ve binanıza uygun olmasını sağlayarak elde edilebilir.

Makaslı Lift

Makaslı Platformlar yada diğer adıyla Makaslı Liftler, bulunduğu yerden yukarı doğru yükselen ve bu sayede ulaşılması zor yerlere kolay ulaşım sağlayan makaslı hidrolik platformlardır. Makaslı Kaldırma, sağlamlığı sayesinde iş güvenliği açısından yüksek verim sağlar. Makaslı Kaldırma sayesinde binlerce kg’lık yükleri kolayca ve güvenli bir şekilde kaldırmak mümkündür. Makaslı platform doğrudan zemine veya bir çukura monte edilebilir. Makaslı platformlar sanayi, üretim hattı, yükleme alanları gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

Makaslı Platform, kargo firmaları tarafından, inşaat sektörünün farklı alanlarında, binanın iç ve dış katlarında yapılacak temizlik işlerinde, ürünlerin yüksek raflara yerleştirilmesi gibi depolama firmalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Makaslı Lift fiyatları projeye göre değişmektedir. Makaslı platform ile ortalama 3 ila 16 metre yüksekliğe ulaşmak mümkündür. Akülü ve dizel modellerimiz mevcuttur. Ayrıca akülü makaslı platform modellerini tekerlekli ve tekerleksiz makaslı platformlar olarak iki kategoriye ayırmak mümkündür. Akülü Makaslı Platform modelleri genel olarak sessiz oldukları için binalarda tercih edilen modeller arasındadır. Dizel makaslı platform seçenekleri daha çok bina dışında veya daha zor coğrafi koşullarda tercih edilmektedir.

Makaslı Lift veya Makaslı Platform modelleri ve kullanım alanları hakkında daha detaylı bilgi almak veya makaslı platformlar için fiyat teklifi almak için bizi aramanız yeterli. Sizlere hizmet vermekten de onur duyarız.

Araç Asansörü

Araç Asansörü, müteahhitlerin binalarda otopark sistemlerini daha verimli kullanmak için kullandıkları yöntemlerden biridir. Araba Asansörleri, binaların içinde araçların dikey olarak taşınması için kullanılır.

Araçların binanın alt katlarına sağlıklı bir şekilde inmesini sağlayan hidrolik sistemle çalışan asansördür. Araba galerilerinde, garajlarda, evlerde ve daha fazlasında araba taşımak için üretilen araba asansörlerimiz, yüksek yoğunluklu yerler için yerden tasarruf sağlayan, kullanımı kolay bodrum veya çatı katı park çözümleri sunar.

Çalışma yöntemi son derece güvenlidir. Sürücü, araçtaki uzaktan kumanda ile panjuru açar. Araç içeri girdikten sonra sürücü kol mesafesindeki butona basarak aracı yukarı veya aşağı hareket ettirir. Araç istenilen kata geldikten sonra uzaktan kumanda ile kepenk açılır ve araç ilgili kata park edilir.

Forces Makina aynı zamanda araç oto park sistemleri konusunda hizmet sunmaktadır. Otomatik otopark sistemleri, mekanik koli taşıma ve belge alma için kullanılana benzer bir teknoloji kullanır. Sürücü aracı bir giriş alanına bırakır ve teknoloji aracı belirlenmiş bir alana park eder. Hidrolik veya mekanik araba kaldırıcılar, uygun depolama için aracı başka bir seviyeye yükseltir. Araç, araca tekrar ihtiyaç duyulana kadar dikey (yukarı veya aşağı) ve yatay (sola ve sağa) olarak boş bir park yerine taşınabilir. Araca ihtiyaç duyulduğunda ise süreç tersine işliyor ve araç asansörleri, aracı tekrar sürücünün bıraktığı alana taşıyor. Bazı durumlarda, arabayı konumlandırmak için bir döner tabla kullanılabilir, böylece sürücü geri gitmeye gerek kalmadan rahatça uzaklaşabilir. Otomatik otopark sistemleri zamandan, paradan, yerden tasarruf sağlar ve genellikle sıkıcı olan park etme görevini basitleştirir. Otopark araç asansörleri, araçları ihtiyaç duyulana kadar güvenli ve emniyetli depolama alanlarına taşır.

Arabalar, birbirinin üzerinde iki veya üç park seviyesinde istiflenir. Tekli ünitelerin her biri iki araba içindir, çift ünitelerin her biri dört veya altı park yeri içindir. Ayrıca, mekanik park platformları ve uzunlamasına döndürülebilen veya kaydırılabilen döner tablalar kullanılarak park yerleri sağlanmıştır. Otopark sistemleri özellikle konut ve ticari binalar, apartmanlar, ofis binaları, yer altı garajları ve oteller için uygundur.

Web       : https://forcesmakina.com/

Telefon : +90 850 241 10 25

Gsm No : +90 532 785 44 65